PROGRAM

KULTURNI PROGRAM 2023

Spodaj najdete program po dnevih in urah. Za premikanje med dnevi kliknite na posamezen gumb.

Seznam razstavljavcev

ODPRTI ODER
9.05 ̶ 9.20

VENČEK INŠTRUMENTALNIH SKLADB
Inštrumentalni sestav SVŠGUGL

Srednja vzgojiteljska šola, gimnazija in umetniška gimnazija Ljubljana

pevski ali glasbeni nastop

9.25 ̶ 9.55

GRAJSKO ŽIVLJENJE
Dramska skupina Ojstriška gospoda

TD Tabor            

pevski ali glasbeni nastop, predstavitev

10.00 ̶ 10.30

S POEZIJO IN PRIPOVEDNIŠTVOM V TRETJE ŽIVLJENJSKO OBDOBJE       
Literarna skupina            

Kulturno-zgodovinsko društvo Rusalka

gledališki nastop, predstavitev

10.35 ̶ 10.50

LJUBEZEN V SLOVENSKI LJUDSKI PESMI
Pevska skupina društva ŠOLA ZDRAVJA Domžale

ŠOLA ZDRAVJA

pevski ali glasbeni nastop

10.55 ̶ 11.10

RADE PREPEVAMO LJUDSKE PESMI
Ljudske pevke Dobrna

Društvo podeželskih deklet in žena Arnika

pevski ali glasbeni nastop

11.15 ̶ 11.27

PESEM V MENI
Mladinski pevski zbor Osnovne šole Tržišče        

Osnovna šola Tržišče

pevski ali glasbeni nastop

11.30 ̶ 11.45

NIA – PLESNO GIBALNA TEHNIKA 
Center aktivnosti Fužine              

Center aktivnosti Fužine – središče druženja in aktivnosti za starejše  

plesni nastop

11.50 ̶ 12.05

PESEM OSREČUJE – ODPOVEDANO
MPZ Barje          

Kulturno prosvetno društvo Barje

pevski ali glasbeni nastop

12.05 ̶ 12.15

FAJN SE ‘MAMO
Folklorna skupina Tretje OŠ Slovenj Gradec

Tretja OŠ Slovenj Gradec

plesni nastop

12.15 ̶ 12.30

TRENDAFILCETO KARA-KARANFILCETO, LELE JANO, JOVANO JOVANKE, NE STOJI DONE  DOMKE, VSAKDO MORA IMETI PRIJATELJA
Združenie na penzioneri Centar

Združenie na penzionerite Centar – Skopje

pevski ali glasbeni nastop

12.30 ̶ 12.45

AJ DA OJME JANO, KOGA TRGNAV CVETO ORA, OSOGOVKA, NA TRIPATI       
Združenie na penzioneri Kocani

ZP Kocani

pevski ali glasbeni nastop

12.45 ̶ 13.00

PESEM NAS POVEZUJE
MePZ Vrelec pri DU Škofja loka

DU Škofja loka

pevski ali glasbeni nastop

13.00 ̶ 13.08

PEVSKI NASTOP                             
MePZ Društva upokojencev Semič         

DU Semič

pevski ali glasbeni nastop

13.10 ̶ 13.20

Z LJUDSKO PESMIJO VČASIH, DANES IN JUTRI
Šokice, ljudske pevke

KUD Jože Mihelčič Semič

pevski ali glasbeni nastop

13.25 ̶ 13.30

TREBUŠNE PLESALKE TULIPAN 
Trebušne plesalke Tulipan          

Mestna zveza upokojencev Ljubljana, osrednjeslovenska pokrajinska Zveza društev upokojencev

plesni nastop

13.35 ̶ 13.43

TAI CHI
Tai chi, DCA Ljubljana   

Mestna zveza upokojencev Ljubljana, osrednjeslovenska pokrajinska Zveza društev upokojencev

plesni nastop

13.45 ̶ 14.00

TROBILNI SEKSTET POLICIJSKEGA ORKESTRA
Policijski orkester

Policija

pevski ali glasbeni nastop

14.05 ̶ 14.20

DRUŽABNI PLESI IN LATINO LADY STILE               
Center aktivnosti Fužine              

Center aktivnosti fužine – središče druženja in aktivnosti za starejše       

plesni nastop

14.20 ̶ 14.35

VESELJE V PESMI            
MePZ DU Šentrupert

DU Šentrupert, Dolenjska

pevski ali glasbeni nastop

14.40 ̶ 15.05

VENČEK LJUDSKIH PESMI           
PZ Livada

Mestna zveza upokojencev Ljubljana, osrednjeslovenska pokrajinska Zveza društev upokojencev

pevski ali glasbeni nastop

15.05-15.20

TROBILNI SEKSTET POLICIJSKEGA ORKESTRA
Policijski orkester

Policija

pevski ali glasbeni nastop

15.35-16.05

NAJPOGOSTEJŠE NAPAKE VOZNIKOV V PROMETU

Igor Rolih

Javna agencija za varnost prometa

16.05 ̶ 16.17

ISTRSKI PLESI   
Folklorna skupina obalnih občin Sožitje in pevski zbor “Rožmarin”           

Društvo Sožitje obalnih občin

plesni nastop / pevski ali glasbeni nastop

16.20 ̶ 16.32

ZAPOJTE Z NAMI
Loške orglice

DU Škofja loka

pevski ali glasbeni nastop

16.35 ̶ 16.50

KJER NEKOČ JE VETER ZIBAL KLASJE
PZ DU Vrhnika

DU Vrhnika

pevski ali glasbeni nastop

16.55 ̶ 17.00

PLES V VRSTI    
Plesna skupina Domine

DU Logatec

plesni nastop

17.00 ̶ 17.20

TRADICIONALNO PETJE TER FOLKLORNI NASTOP OTROŠKE IN STAREJŠE SKUPINE
Srbsko kulturno društvo Sava

Srbsko kulturno društvo Sava Hrastnik

pevski ali glasbeni nastop

GALLUSOV ODER
9.05 ̶ 9.15

JESEN V TRNOVEM
DU Trnovo

DU Trnovo

pevski ali glasbeni nastop

9.20 ̶ 9.50

NAJPOGOSTEJŠE NAPAKE VOZNIKOV V PROMETU
Sebastjan Turk

 

Javna agencija za varnost prometa

9.55 ̶ 10.10

KDOR POJE RAD – OSTAJA MLAD!
ŽPZ Stane Habe Domžale

ŽPZ Stane Habe Domžale

pevski ali glasbeni nastop

10.15 ̶ 10.35

PEVSKI NASTOP PEVCEV IZPOD ROŽNIKA           
PTD Pevci izpod Rožnika Ljubljana          

Pevsko turistično društvo Pevci izpod Rožnika

pevski ali glasbeni nastop

10.40 ̶ 10.55

VESELI HOLCARJI SPET MED VAMI         
Pevska skupina Holcarji

DU Vitanje

pevski ali glasbeni nastop

11.00 ̶ 11.25

SLOVENSKA LJUDSKA PESEM
MPZ upokojencev Janez Cerar Domžale

MPZ upokojencev Janez Cerar Domžale

pevski ali glasbeni nastop

11.30 ̶ 11.45

JOLANDA S PRIJATELJI IZ CAF-a – ODPOVEDANO
Center aktivnosti Fužine              

Center aktivnosti fužine – središče druženja in aktivnosti za starejše       

pevski ali glasbeni nastop

11.45 ̶ 12.00

GLASBENI NASTOP        
Citrarska skupina Notice              

KD Domžale

pevski ali glasbeni nastop

12.05 ̶ 12.20

AL’ ME BOŠ KEJ RADA ‘MELA    
Pevci iz Globokega           

KD Globoko

pevski ali glasbeni nastop

12.25 ̶ 12.35

PLESNI NASTOP VOLARE
Plesna skupina Tince

Plesno kulturni klub Tince


plesni nastop

13.00 ̶ 13.10

PLESNI NASTOP FANFARE CIOCARLIA            
Plesna skupina Tince

Plesno kulturni klub Tince


plesni nastop

13.50 ̶ 14.35

DRAMSKA IGRA SNUBAČ
Dramska skupina Božekako

Mestna zveza upokojencev Ljubljana, osrednjeslovenska pokrajinska Zveza društev upokojencev
gledališki nastop

14.40 ̶ 14.55

PEVSKI NASTOP              
ŽPZ DU Logatec

DU Logatec

pevski ali glasbeni nastop

15.00 ̶ 15.05

LINE DANCE IDRIJA
Line dance Idrija

Plesni klub Idrija

plesni nastop

15.10 ̶ 15.20

INDIJSKI PLESI, STANDARDNI IN LATINSKOAMERIŠKI PLESI PRIKROJENI V SKUPNI ZABAVNI PLES
Selške dame     

DU za Selško dolino Železniki

plesni nastop

15.25 ̶ 15.40

LJUDSKE PESMI OB IGRANJU NA ZVENEČE PALICE
Glasbena skupina Grom

DSO Fužine


pevski ali glasbeni nastop

15.40 ̶ 15.55

PEVSKI NASTOP
ŽePZ Soča

ŽePZ SOČA  društvo Slavec Solkan

pevski ali glasbeni nastop

16.00 ̶ 16.15

ORIENTALSKI PLES
Plesna skupina Habibi babi

Društvo KUD Baladi

plesni nastop

16.20 ̶ 16.35

PLESNI GIB & TANGO
Center aktivnosti Fužine              

Center aktivnosti fužine – središče druženja in aktivnosti za starejše

plesni nastop

16.40–17.10

PODELITEV PRIZNANJ LETOŠNJEGA FOTO NATEČAJA V OKVIRU F3ŽO

 

 

 

ODPRTI ODER
9.05 ̶ 9.20

ZAPOJMO, ZAIGRAJMO, ZAPLEŠIMO
Kulturniška skupina DU Vodice

DU Vodice

pevski ali glasbeni nastop / plesni nastop

9.20 ̶ 9.35

TRENDAFILCETO KARA-KARANFILCETO, LELE JANO, JOVANO JOVANKE, NE STOJI DONE  DOMKE, VSAKDO MORA IMETI PRIJATELJA
Združenie na penzioneri Centar

Centar – Skopje

pevski ali glasbeni nastop

9.35 ̶ 9.50

AJ DA OJME JANO, KOGA TRGNAV CVETO ORA, OSOGOVKA, NA TRIPATI
Zdruzenie na penzioneri Kocani

ZP Kocani

pevski ali glasbeni nastop

9.55 ̶ 10.05

S PLESOM V JESEN
Frajle

DU Rakek

plesni nastop

10.15 ̶ 10.25

PEVSKI NASTOP
Vokalna skupina Sibia

DU Rakek

pevski ali glasbeni nastop

10.35 ̶ 10.45

PEVSKI NASTOP
Mavrica

DU Rakek

plesni nastop

10.50 ̶ 11.05

PREFORMANS PETJA IN LIKOVNA RAZSTAVA
PZ Osnovne šole Ob Dravinji Slovenske Konjice

Turistično društvo Slovenske Konjice

pevski ali glasbeni nastop

11.10 ̶ 11.15

JERUZALEMA
Ples na vozičkih

Društvo Sonček Posavje

plesni nastop

11.20 ̶ 11.35

MI IMAMO SE FAJN
Pevski zbor DCA DUR, DCA Ljubljana

Mestna zveza upokojencev Ljubljana, osrednjeslovenska pokrajinska Zveza društev upokojencev

pevski ali glasbeni nastop

11.40 ̶ 11.55

PETJE RAZLIČNIH SKLADB
MPZ DU Komenda

MPZ DU Komenda

pevski ali glasbeni nastop

12.00 ̶ 12.15

PLESNI MIX
Plesna skupina Štorovke

KŠD Šator Štorje

plesni nastop

12.20 ̶ 12.30

EGIPČANSKI IN TURŠKI ORIENTALSKI PLESI POVEZANI V MIXU
Irry dance

Plesalke Irry dance

plesni nastop

12.35 ̶ 12.50

PEVSKI ZBOR CAF  “BONGO”

Center aktivnosti Fužine              

Center aktivnosti fužine – središče druženja in aktivnosti za starejše       

plesni nastop

12.55 ̶ 13.25

MOJA PESEM JE MOJ OBRAZ (S. KOSOVEL)
Medgeneracijsko informacijsko družabno središče Ministrstva za obrambo Ajdovščina

Medgeneracijsko prostovoljsko društvo Ministrstva za obrambo (MPD MO)

pevski ali glasbeni nastop / gledališki nastop

13.30 ̶ 13.50

PEVSKI NASTOP
Grajski pevci KŠD Predgrad

KŠD Predgrad

pevski ali glasbeni nastop

13.55 ̶ 14.05

COUNTRY PLES
Irry dance

Plesalke Irry dance

plesni nastop

14.10 ̶ 14.20

KAN KAN
Irry dance

Plesalke Irry dance

plesni nastop

14.25 ̶ 14.40

PLES ZA VSE GENERACIJE
Plesna skupina Žurerke

KD Borovnica

plesni nastop

14.45 ̶ 15.05

VENČEK NARODNIH PESMI OB SPREMLJAVI HARMONIK
Pevsko instrumentalna skupina Sončna jesen in skupina Trio harmonik

DU Medvode

pevski ali glasbeni nastop

15.10 ̶ 15.25

PLESNA SKUPINA RENESANČNIH PLESOV ŠALEŠKA GOSPODA
Šaleška gospoda

Šaleška gospoda

plesni nastop

15.30 ̶ 16.00

NAJPOGOSTEJŠE NAPAKE VOZNIKOV V PROMETU

Igor Rolih

Javna agencija za varnost prometa

16.05 ̶ 16.25

ZMERAJ VESEL VESEL
PZ DU Kozarje

PZ DU Kozarje

pevski ali glasbeni nastop

16.30 ̶ 16.50

POSKOČEN KORAK ALI NEŽEN PLES – POMLADE VSAKEGA PRAV ZARES
Country plesna skupina Vrtičkarji

Country plesna skupina Vrtičkarji

plesni nastop

16.55 ̶ 17.03

GORENJSKI PLESI
Folklorna skupina Dolsko

TD Dolsko-folklorna skupina Dolsko v sodelovanju z DU Dolsko

pevski ali glasbeni nastop

17.10 ̶ 17.17

RASTI, RASTI REPICA
Otroška folklorna skupina Dolsko

TD Dolsko-otroška folklorna skupina Dolsko, v sodelovanju z DU Dolsko

plesni nastop

17.20–17.30

GODBA LUKOVICA  
GODBA LUKOVICA 

GODBA LUKOVICA   

Pevski ali glasbeni nastop

GALLUSOV ODER
9.30 ̶ 9.40

SPLET MEĐIMURSKIH PESMI IN PLESOV “LEPE NAŠE SENOKOŠE”
Folklorna skupina Međimurskega KUD Ivan Car

Međimursko KUD Ivan Car

Plesni nastop

9.45 ̶ 9.55

LJUDSKA PESEM BREZ MEJA

Pevska skupina “Fijolice”

Međimursko KUD Ivan Car

pevski ali glasbeni nastop

10.00 ̶ 10.25

POZDRAV IZ RUŠ
Ruški frajtonarji, Nikoli ni prepozno in Frančekovi pevci in godci

DU Ruše

pevski ali glasbeni nastop

10.30 ̶ 10.45

PESEM NAS DRUŽI
KD MePZ Kolinčani

KD MePZ Kolinčani

pevski ali glasbeni nastop

10.50 ̶ 11.20

NAJPOGOSTEJŠE NAPAKE VOZNIKOV V PROMETU

Sebastjan Turk

Javna agencija za varnost prometa

11.25 ̶ 11.40

PREDSTAVITEV DRUŠTVA
Slovensko društvo Istra, Pula

Društvo upokojenih pedagoških delavcev Slovenije

predstavitev

11.45 ̶ 12.00

PREDSTAVITEV DEJAVNOSTI
Projekt Radi pišemo z roko

Društvo upokojenih pedagoških delavcev Slovenije

predstavitev

12.00 ̶ 12.15

PESMI S HARMONIKO

MPZ DU Mali Slatnik

DU Mali Slatnik

pevski ali glasbeni nastop

12.20 ̶ 12.35

STANDARDNI IN LATINSKOAMERIŠKI PLESI
Žlahtni plesalci

DU Mali Slatnik

plesni nastop

12.40 ̶ 12.55

LEPŠEGA KRAJA NI, TU SMO DOMA, BO MOJ VNUK ŠE PEL SLOVENSKE PESMI, VIDEL DEŽELE SEM TUJE
PZ DU Šentjernej

DU Šentjernej

pevski ali glasbeni nastop

13.00 ̶ 13.15

PESEM NAS OSREČUJE
Pevska skupina Babice in dedki

DU Bela cerkev, pevska skupina Babice in dedki

pevski ali glasbeni nastop

13.20 ̶ 13.30

PREDSTAVITEV PETJA SLOVENSKE LJUDSKE PESMI, NA NAJBOLJ IZVIREN NAČIN
Skupina ljudskih pevcev Vaški zvon iz Prečne

KD Prečna – skupina ljudskih pevcev Vaški zvon

pevski ali glasbeni nastop

13.35 ̶ 13.50

PLES V VRSTI
Ta prave

Društvo univerza za tretje življenjsko obdobje Ilirska Bistrica

plesni nastop

13.55 ̶ 14.10

KOROŠKE PESMI
Vokalna skupina Up

DU Dobrova Kapele

pevski ali glasbeni nastop

14.15 ̶ 14.30

JE DRUŽENJE NAŠE ZARES BOGATIJA
ŽPZ Harmonija

KD Harmonija/ŽPZ Harmonija, Ivančna Gorica

pevski ali glasbeni nastop

14.35 ̶ 15.00

PESMI Z JUGA
Medenke, ženska vokalna skupina iz Ljubljane

KUD Zrela pot

pevski ali glasbeni nastop

15.05 ̶ 15.10

ABBA: MAMMA MIA IN DANCING QUEEN
Lepi čeveljci

KD Ivan Hribar, Trzin

plesni nastop

15.15 ̶ 15.40

PEVSKI NASTOP
Prijatelji 6 ŠE

Društvo ljudskih pevcev Prijatelji 6 ŠE

pevski ali glasbeni nastop

15.45 ̶ 16.00

ZAKAJ BI VESELO NE PELI
Ljubečanke

ŽPZ KUD Ljubečna Celje

pevski ali glasbeni nastop

16.05 ̶ 16.20

PESEM JE PRI NAS DOMA
Društvo ŽPZ LAŠKO

 

pevski ali glasbeni nastop

16.25 ̶ 16.40

SREBRNE ZVEZDE POJEJO
PZ Srebrne zvezde

DU Pirniče

pevski ali glasbeni nastop

16.45 ̶ 17.05

LJUBITELJI LJUDSKEGA PETJA GOLOVEC IZ LJUBLJANE SE PREDSTAVIJO
MPZ ljubitelji ljudskega petja Golovec

DU Krim-Rudnik

pevski ali glasbeni nastop

ODPRTI ODER
9.05 ̶ 9.15

SKEČ: OBČNI ZBOR UPOKOJENCEV
Glasbeno gledališka skupina Klas

DU za Poljansko dolino Gorenja vas       

predstavitev

9.20 ̶ 9.30

VENČEK LJUDSKIH PESMI
Glasbena skupina Žabarji

DU za Poljansko dolino Gorenja vas       

pevski ali glasbeni nastop

9.35 ̶ 9.50

AJDICE SE PREDSTAVIJO
Plesna skupina Ajda

Društvo Most – univerza za tretje življenjsko obdobje Ajdovščina


plesni nastop

9.55 ̶ 10.10

GLASBA JE NAŠE VESELJE
MePZ DU za Selško dolino Železniki

Društvo upokojencev za Selško dolino Železniki

pevski ali glasbeni nastop

10.15 ̶ 10.45

NAJPOGOSTEJŠE NAPAKE VOZNIKOV V PROMETU

Sebastjan Turk

Javna agencija za varnost prometa

10.50 ̶ 11.05

LJUDSKE PESMI POD GORJANCI
Ljudski pevci Vrhpolje

Ljudski pevci Vrhpolje

pevski ali glasbeni nastop

11.10 ̶ 11.25

PEVSKI NASTOP
MoPZ KD Ivan Kobal Krška vas

MoPZ KD Ivan Kobal Krška vas

pevski ali glasbeni nastop

11.30 ̶ 11.45

PESMI IZPOD ORLICE
ŽPZ Pišece

KD Orlica Pišece

pevski ali glasbeni nastop

11.50 ̶ 12.20

DELAVNICA “VOZIMO PAMETNO”
Dragica Sternad Pražnikar

 

Javna agencija za varnost prometa

12.30 ̶ 12.45

PLESI SLOVENSKE ISTRE
Folklorna skupina Rožmarin seniorska skupina

Folklorna skupina Rožmarin Vnanje Gorice

plesni nastop

12.50 ̶ 13.05

PESEM OSREČUJE
ŽPZ Barje

Kulturno prosvetno Društvo Barje

pevski ali glasbeni nastop

13.10 ̶ 13.20

DOLENJSKO – BELOKRANJSKI PLESI
Folklorna skupina Izvir DPŽ DT

Društvo podeželskih žena Dolenjske toplice, folklorna skupina Izvir

plesni nastop

13.25 ̶ 13.30

DOMAČA HIŠA
Vokalno instrumentalna skupina Bis

KUD Ivan Regen

pevski ali glasbeni nastop

13.35 ̶ 13.50

OŽENIT SE BO TREBA – ODPOVEDANO
Ložniške ufarce

TD Zgornja Ložnica

pevski ali glasbeni nastop

13.55 ̶ 14.15

S PESMIJO PO SLOVENIJI
MPZ Štingl’c

KD Borovnica

pevski ali glasbeni nastop

14.25 ̶14.35

KROG ŽIVLJENJA – NAŠ POGLED
Plesno društvo Be Funky

Plesni nastop

14.40 ̶ 14.55

ZAKONSKE ZDRAHE UPOKOJENCEV
Ljubiteljska gledališka skupina Dobra volja

Društvo Dobra volja Škofije

gledališki nastop

14.55- 15.05

COUNTRY PLES DOBRE VOLJE
Country Dobra volja

Društvo Dobra volja Škofije

plesni nastop

15.20 ̶ 15.50

ZVOKI HARMONIKE
Harm. orkester KD Mihealov sejem Mengeš

Harm. orkester KD Mihealov sejem Mengeš

predstavitev

16.00 ̶ 16.10

NASTOP GIMNASTIČNIH VETERANOV NA BRADLJI
Gimnastični veterani iz ŠD Sokol Bežigrad

ŠD Sokol Bežigrad

Predstavitev

GALLUSOV ODER
9.35 ̶ 9.50

IZVEDBA LJUDSKIH PESMI IN NAPEVOV
Ljudske pevke predice

DU Kamnik

plesni nastop

9.55 ̶ 10.15

KNJIŽNICA V ŽEPU Z VLASTO NUSSDORFER

 

 

Beletrina, zavod za založniško dejavnost

10.20 ̶ 10.35

PEVSKA SKUPINA 60+
DCA Ljubljana

Mestna zveza upokojencev Ljubljana, osrednjeslovenska pokrajinska Zveza društev upokojencev

pevski ali glasbeni nastop

10.40 ̶ 10.45

PLES PANCER TANC
Mlade žurerke

Plesna skupina Mlade žurerke iz Tržišča

plesni nastop

11.05 ̶ 11.10

PLES CAN CAN
Mlade žurerke

Plesna skupina Mlade žurerke iz Tržišča

plesni nastop

11.15 ̶ 11.45

ZASAVKE PLEŠEJO COUNTRY
Plesna skupina Zasavski country

KD Plesna skupina Zasavski country

plesni nastop

12.05 ̶ 12.10

PEVKE PEVSKEGA ZBORA DU SREDIŠČE OB DRAVI

DU Središče ob Dravi

pevski ali glasbeni nastop
 

12.15 ̶ 12.45

NAJPOGOSTEJŠE NAPAKE VOZNIKOV V PROMETU

Igor Rolih

Javna agencija za varnost prometa
 

12.50 ̶ 13.20

LINIJSKI PLESI
Plesna skupina Čipka

KD Železniki

plesni nastop

13.25 ̶ 13.40

NASTOP Z LJUDSKO PESMIJO
Ljudski pevci in godci Samotarji

DU Hoče

pevski ali glasbeni nastop

Kontakti:

Strokovni program

Izobraževalni program

Kulturni program